علائم بیماری کرونا
و
راه های بهبودی بیماری

کرونا 2019

بی شک مهمترین گام و اولین گام در مواجهه با این بیماری جدید پیشگیری است . در خصوص پیشگیری این بیماری زیاد شنیده ایم و البته چون پیشگیری بسیار بسیار با اهمیت و جدی است در ادامه راه های پیشگیری نیز مطرح می شود . اما اگر در این گام ناکام ماندیم چطور ؟

در ابتدا باید علائم بیماری کرونا (کووید 19) را بشناسیم چرا که ممکن است کرونا نگرفته باشیم اما اضطراب و نگرانی ناشی از آن و مراجعه بی مورد به بیمارستان ها یا مراکز پزشکی ،و مکان های شلوغ خود عاملی برای ابتلا گردد .

پس ابتدا علائم این بیماری را بشناسیم : 

1- تب : تب بالای 38 درجه 

2 – سرفه های خشک 

3 – تنگی نفس 

4 – اسهال ( در بعضی مواقع ابتدا مشاهده شده است )

زمان بین در معرض ویروس قرار گرفتن و بروز علائم بین 2 الی 14 روز است.

این بیماری دستگاه تنفسی را هدف قرار می دهد . علائم اولیه آن شبیه سرماخوردگی است . این بیماری علائمی همچون آبریزش بینی ، سرفه های خشک ، گلو درد ، بدن درد و سرگیجه که اغلب با تب هم همراه است . 

پراکندگی علائم 

تب (در۴۳/۸ درصد افراد هنگام پذیرش و ۸۸/۷ درصد افراد هنگام بستری)، سرفه خشک (در ۶۷/۸ درصد موارد)، اختلال تنفسی، احساس خستگی و درد عضلانی (در ۱۱ تا ۱۴٪ موارد)، اسهال (در ۳٫۸ درصد موارد) باشند. 

اما پیشگیری :

در حال حاضر درمان مشخصی برای این ویروس در دست نیست اما تحقیقات در این مورد ادامه دارد. بهترین راه برای پیشگیری از این بیماری عدم تماس با افراد و اشیای آلوده‌است. عدم تماس دست به چشم، دهان و بینی و شستن دست‌ها به صورت مداوم با صابون حداقل به مدت ۲۰ ثانیه نیز در جلوگیری از انتشار بیماری موثرند. ماسک‌های یک بار مصرف باید کاملاً روی دهان و بینی افراد را جهت پیشگیری پوشانده و هر روز تعویض شوند استفاده از دستکش لاتکس در محیط بیرون نیز مفید است. از افرادی که دچار سرفه و عطسه و آبریزش بینی هستند سه متر باید فاصله داشت. کلیدها و گوشی موبایل و دستگیره‌های در و ماشین را مرتب با پد الکلی یا محلول ضد عفونی باید مرتب ضد عفونی کرد. تقویت سیستم ایمنی بدن با مصرف مرکبات، خواب کافی و ورزش مؤثر است. 


با توجه به اینکه تاکنون درمان مشخصی برای این بیماری وجود ندارد و تا تاریخ 7 – 3 – 2020 بیش از یکصد هزار نفر از مردم جهان را در بالغ بر 90 کشور آلوده کرده است لذا بهترین راه موجود پیشگیری از ابتلا است . البته به معنای اضطراب و ترس نباید تلقی گردد اما با توجه به آمار ها و انتقال سریع آن ، این بیماری را باید جدی گرفت و نکات ایمنی را کامل رعایت کرد 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *